Aktualności

Urodziny Lenki z grupy Biedronki - 4 - latka. Życzymy STO LAT!!!Aktualności

Ważne!!

Dnia 18.08.2022 r. o godz. 15.15 odbędzie się spotkanie organizacyjne dla rodziców/opiekunów dzieci przyjętych do naszego przedszkola na rok szkolny 2022-2023. Serdecznie zapraszam.

Dyrektor Przedszkola Publicznego nr 2 w PieszycachAktualności

CO NOWEGO PODCZAS OPTYMISTYCZNYCH WAKACJI

Igraszki biedronki i ważki- spacery na łąkę, obserwacje przyrodnicze.
Eksperymenty z wodą, piaskiem i przeprowadzenie doświadczeń- rozwijanie zainteresowań badawczych.
Tor przeszkód wg własnego pomysłu-zabawy w terenie- podnoszenie sprawności organizmu.
Wodny świat- malowanie farbą akwarelową na niebieskim tle-rozwijanie wyobraźni twórczej.
Wycieczka dla grup starszych na ścieżkę przyrodniczą z Rościszowa do Kamionek.
Wycieczka dla młodszych grup na plac zabaw pt. „Aleja gwiazd”
W Dzierżoniowie.
Optymistyczny Dzień Przyjaciela w przedszkolu.
Kolorowe kanapki- samodzielne przygotowywanie kanapek z dostępnych produktów( ogórek, pomidor ,ser ,wędlina)
Optymistyczne zabawy logopedyczne.
Optymistyczna kartka z wakacji- praca z dziećmi uzdolnionymi, rozwijanie uzdolnień.AktualnościW dniach 22 - 23 czerwca 2022 r. w naszym przedszkolu odbyła się uroczystość pożegnania starszaków grupy Żabki i Smerfy. Przedszkolny czas upłynął podczas wspólnych zabaw i zajęć szybko minęło, aż nadszedł czas wakacji i pożegnań. W uroczystości zakończenia roku uczestniczyli zaproszeni goście oraz rodzice. Wśród nich obecna była Pani Dyrektor Barbara Pryczek. Sześciolatki zaprezentowały wiersze, piosenki, tańce. Otrzymały dyplomy i upominki. Piękne zakończenie! Wzruszenie rodziców i łzy mówią same za siebie.

Na koniec wystąpiła Pani Dyrektor, która dziękowała przedszkolakom za te chwile pełne wzruszeń i pozytywnych emocji, były także podziękowania dla rodziców, którzy w szczególny sposób byli zaangażowani w działania na rzecz placówki i służyli swoją bezinteresowną pomocą.

Kolejni absolwenci naszego przedszkola opuszczają nasze mury, by rozpocząć po wakacjach naukę w klasie pierwszej. Życzymy im wielu sukcesów i spełnienia marzeń.Aktualności

Wycieczka do Karpacza grupa Żabki.Aktualności

Urodziny Zuzi z grupy Żabki- 7 lat. Życzymy STO LAT!!!Aktualności

Urodziny Jagody z grupy Krasnale- 4 latka. Życzymy STO LAT!!!Aktualności

Temperatura powietrza coraz wyższa, a więc w powietrzu czuć już wakacje...
A jak wakacje to oczywiście trzeba podsumować sukcesy najmłodszej grupy.
"Krasnoludki" świetnie opanowały czynności samoobsługowe, potrafią samodzielnie zakładać buciki, świetnie liczą i śpiewają, a rysunki wprost zachwycają.
Takie umiejętności zasługują na pamiątkowy dyplom!Aktualności

21 czerwca odbyły się zajęcia podsumowujące XIV edycję projektu ,,Kubusiowi Przyjaciele Natury”. Dzieci wzięły udział w Quizie wiedzy ekologicznej, pokonywały ekologiczny tor przeszkód, wykonały prace plastyczne , wzięły udział w zabawie zmysłami , relaksowały się podczas słuchania audiobooków i gier multimedialnych z Kubusiem. Wykazały się również zdolnościami kulinarnymi sporządzając swoje ulubione owocowe sałatki .
Celem programu było zachęcanie najmłodszych do dbania o środowisko naturalne, uczenie szacunku dla przyrody, ale także kształcenie dobrych nawyków w zakresie odżywiania oraz aktywnego spędzania czasu i ruchu.
Dzięki programowi edukacyjnemu „Kubusiowi Przyjaciele Natury” dzieci zyskują dostęp do merytorycznych materiałów, które pomagają w proekologicznej edukacji. W ramach realizacji programu, najmłodsi poznali zasady dbania o środowisko naturalne, aktywnego wypoczynku i odżywiania. Nauczyli się segregować odpady, wybierać odpowiednie formy ruchu oraz rozpoznawać korzyści jakie płyną ze spożywania warzyw i owoców. Poznali podstawowe zasady ekonomii i oszczędzania oraz ich wpływ na środowisko.
Przedszkole za udział w projekcie otrzymało certyfikat.WAŻNY KOMUNIKAT

Drodzy rodzice

Informujemy, że od poniedziałku tj. 27.06.2022r. GIMBUS nie kursuje.
Prosimy o dowożenie i odbieranie dzieci własnym transportem.
O kursach gimbusu powiadomimy kolejnym komunikatem.WAŻNY KOMUNIKAT

Dyrektor przedszkola informuje, że z dniem 1 sierpnia 2022 r. ulegnie zmianie stawka za wyżywienie dziecka – będzie wynosić: 10,00 zł.

I śniadanie; 2.50 zł.
II śniadanie ; 2.50 zł.
obiad : 5,00 zł.

Jednocześnie przypominam o terminowym wnoszeniu opłat za korzystanie ze świadczeń przedszkola z dołu za miesiąc,
w którym dziecko korzystało z wyżywienia w nieprzekraczalnym terminie do 15 dnia każdego miesiąca.Aktualności

Dzieci z grupy Smerfów w Western City - 10 czerwiec 2022 r.Aktualności

SMERFY w Wiosce Indiańskiej w Srebrnej Górze.Aktualności

Urodziny Maćka z grupy Smerfy -7 lat. Życzymy STO LAT!!!Aktualności

Urodziny Jasia z grupy Smerfy - 7 lat. Życzymy STO LAT!!!Aktualności

Urodziny Marcela z grupy Misie - 5 lat. Życzymy STO LAT!!!Aktualności

PUCHATKI- MISIE-KRASNALE-BIEDRONK
Profesjonalny BOKS z trenerem Panem Patrykiem CiszewskimAktualności

Urodziny KAI z grupy Puchatki - 5 lat. Życzymy STO LAT!!!Aktualności

Puchatki - sport to zdrowieAktualności

Ostatnie spotkanie w tym roku szkolnym - KONCERT FILHARMONI SUDECKIEJ pod tytułem "Tanecznym krokiem na wakacje". Bardzo dziękujemy artystom za wspaniałe występy, jak również Rodzicom za tak pięknie przygotowane dzieci do każdego występu.Aktualności

Urodziny Gabrysi z grupy ,,Jeżyki" - 6 lat. Życzymy STO LAT!!!!Aktualności

Urodziny Olka z grupy Żabki - 7 lat. Życzymy STO LAT!!!!Aktualności

PUCHATKI - 30.05.2022 SREBRNA GÓRA

Dnia 30.05.2022 grupa Puchatki pojechała na wycieczkę do Wioski Indiańskiej w Srebrnej Górze. Na terenie skansenu obejrzeli obozowisko Indian z rejonu Wielkich Równin oraz inne przykłady indiańskich domostw. W części muzealnej oglądali zgromadzone eksponaty będące replikami strojów, przedmioty użytkowe wykorzystywane przez Indian Ameryki Północnej oraz oryginalne stroje i instrumenty z terenu Ameryki Południowej. Tutaj powitał ich indiański wódz i zaprosił do swojego tipi. Opowiedział historię swego plemienia, pokazał tradycyjną broń i instrumenty muzyczne. Wysłuchali również wielu ciekawych legend. Każdy mógł spróbować swoich sił w strzelaniu z łuku, rzucie włócznią, strzelaniu z dmuchawki i torze przeszkód. Na koniec czekało dzieci malowanie twarzy oraz ognisko z pieczeniem kiełbasek. Z wycieczki wszyscy wrócili zadowoleni. Polecamy tę wycieczkę innym chętnymAktualności

PUCHATKI - 25.05.2022 DZIEŃ RODZINY

25.05. 2022 w przedszkolu odbył się występ artystyczny grupy Puchatków z okazji Dnia Rodziny. Przedszkolaki pod kierunkiem nauczycielek, przygotowały taniec, piosenki i wiersze, by jak najlepiej ugościć swoich rodziców w tym wyjątkowym dniu. Były występy i wręczanie upominków. Mamy nadzieję, że ten dzień, na długo pozostanie w pamięci Państwa jak i naszych małych przedszkolaków. Bo wspólny czas - to najlepszy prezent i dla dziecka, i dla rodzica.Aktualności

Jeżyki bardzo lubią lekcje biblioteczne. Są bardzo ciekawe i inspirujące a przede wszystkim zachęcają dzieci do wypożyczania książek.