Aktualności

Zaczynamy nową przygodę z kodowaniem - w naszym przedszkolu zagościł samochodzik INDI. Dzieci z grupy Jeżyki były szczęśliwe i z uśmiechem przywitali nowego gościa.

Aktualności

Urodziny Kalinki z grupy Biedronki - 6 lat. Życzymy Sto Lat !!!

DZIEŃ RODZINY

Ostatnie dni majowe były szczególne w naszym przedszkolu ze względu na odbywające się Dni Rodziny w każdej grupie. Była to okazja do spotkania się oraz wspólnego świętowania .Każda z grup przygotowała piękny występ artystyczny. Nie obyło się bez tańca, śpiewu, pięknych wierszy oraz emocjonujących chwil i wspomnień. Każda rodzina mogła zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie w pięknie przygotowanej Sali.
Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z tego wydarzenia.
RODZINA TO JEST SIŁA!!

Aktualności

"Człowiek orkiestra" dzis odwiedził nas w przedszkolu.

Aktualności

Już za nami kolejna akcja SPRINTEM DO MARATONU!!!

WARSZTATY EKOLOGICZNE.

W Środę 29 maja 2024 roku dzieci z grupy „Puchatki” wybrały się na warsztaty ekologiczne do Szkoły Podstawowej nr 1 w Pieszycach. Dzięki uprzejmości Pani Elżbiety Molendy oraz uczniów szkoły przedszkolaki poznały bliżej „Betule pendule” czyli „Brzozę” mogły za pomocą mikroskopów zobaczyć to co nie widzialne gołym okiem ( nogę muchy, liść paproci, kość psa, krew) a także brać udział w segregowaniu śmieci dzięki robotowi FOTOM.
Bardzo dziękujemy za ciekawe zajęcia.
Kochamy przyrodę!!!

Aktualności

Urodziny Lenki z grupy Biedronki - 6 lat. Życzymy Sto Lat !!!

Aktualności

Nasze dzielne 5-latki na swoim koncie mają podbój Góry Chojna.
Biedroneczki oraz Krasnoludki 21 maja 2024r. uczestniczyły w wycieczce do Zamku Grodno w Zagórzu Śląskim.
Świat rycerzy, księżniczek oraz rezerwatu przyrody nie stanowią już dla nich żadnych tajemnic!
Poznawanie historii i tradycji własnego regionu w tym miejscu jest wyjątkowo ciekawe dla dzieci ze względu na Centrum Bioedukacji Multimedialnej.
Uwieńczeniem zwiedzania zamku była pyszna kiełbaska z ogniska - oczywiście samodzielnie upieczona!

Aktualności

Urodziny Łucji z grupy Smerfy- 5 lat. Życzymy STO LAT!!!

Urodziny Amelki z grupy Krasnale- 6 lat. Życzymy STO LAT
!!!

Aktualności

Urodziny Mai z grupy Krasnale- 6 lat. Życzymy STO LAT!!!

Aktualności

Urodziny Tomka z grupy Smerfy- 5 lat. Życzymy STO LAT!!!

Aktualności

Urodziny Maii z grupy Biedronki - 6 lat. Życzymy Sto Lat !!!

Aktualności

Urodziny Piotrusia z grupy Biedronki - 6 lat. Życzymy Sto Lat !!!

Aktualności

Urodziny Nadii z grupy Biedronki- 6 lat. Życzymy STO LAT!!!

Aktualności

Urodziny Oliwiera z grupy Jeżyki- 4 lata. Życzymy STO LAT!!!

Aktualności

Wizyta w Bibliotece Miejskiej w Pieszycach to zawsze niesamowita pezygoda! Tym razem Pan Kamil Król, który jest aktorem Teatru Lalki i Aktora w Wałbrzychu zaczarował dzieci zarówno lektura, jak i niesamowitymi pacynkami!

Aktualności

Urodziny Szymona z grupy Krasnale- 6 lat. Życzymy STO LAT!!!

Aktualności

Za nami XIII Święto Optymizmu - tym razem pod hasłem "W Królewskich Ogrodach Kompetencji".
Nasze przedszkolaki w zielonych ubrankach, zdobywały pieczątki w siedmiu "Ogrodach Kompetencji". Uwieńczeniem i najwyższym oznaczeniem była Królewska Pieczęć przybijana przez Panią Dyrektor Barbarę Pryczek.
Nie obyło się bez wspólnego odśpiewania "Hymnu Optymisty", tańców, muzyki i pikniku na trawie z zielonym menu: zielone ciacho, zielona gruszką i zielona galaretka.
Dodatkowo wejście do naszego przedszkola zdobiła dziś galeria prac dziecięcych.
Zdecydowanie nasz dzień był iście królewski i pełny optymizmu!
Tego samego życzymy naszej całej Optymistycznej Przedszkolnej Społeczności i wysyłanie na weekend mnóstwo pozytywnej energii i dziecięcej radości!

Aktualności

Urodziny Karolinki z grupy Jeżyki- 4 lata. Życzymy STO LAT!!!

Aktualności

"Jeszcze Polska nie zginęła..." - wręcz przeciwnie - w Przedszkolu Publicznym nr 2 w Pieszycach dziś zasłynęła!
W czasie uroczystego apelu z okazji Świąt Majowych rozbrzmiał Mazurek Dąbrowskiego oraz pieśni patriotyczne w wykonaniu naszych przedszkolaków.
Wierszyki, odświętne stoje, flagi i kotyliony uczą naszych Małych Patriotów poszanowania historii oraz miłości do Ojczyzny.
Dziękujemy serdecznie Rodzicom za to, że dbacie o odświętny ubiór Waszych Pociech w takie dni!
Dzięki Wam takie chwile nabierają jeszcze piękniejszego znaczenia!

Aktualności

Prace plastyczne w grupie Smerfów.

Aktualności

Zabawy na świeżym powietrzu w grupie Smerfów

Aktualności

Zabawy dowolne w kącikach zainteresowań w grupie Smerfów.

Aktualności

URODZINY FRANIA z grupy Puchatki- 6 lat. Życzymy sto lat!!!