Aktualności

W poniedziałek 10 maja świętowaliśmy X Jubileuszowe Święto Optymizmu, które obchodzą wszystkie Optymistyczne Przedszkola w Polsce. Świąteczny dzień rozpoczęło uroczyste śniadanie – „Optymistyczny Stół ze Śląską Nutą”. Dzieci samodzielnie robiły kanapki, ale inne niż zwykle. To było coś pięknego! Na talerzach pojawiły się: kotki, krasnoludki, kwiatki, roboty, dziewczynki. Następnie udaliśmy się do ogrodu, gdzie śpiewaliśmy i tańczyliśmy. Wszystkie dzieci były ubrane w kolorach tęczy (DZIĘKUJEMY RODZICOM ZA ZAANGAŻOWANIE).
WSPANIALE SIĘ BAWILIŚMY, BYŁO OPTYMISTYCZNIE. MAMY NADZIEJE, ŻE ZARAZILIŚMY WSZYSTKICH NASTROJEM OPTYMISTYCZNYM!

Aktualności

Kwiaty z okazji Święta Konstytucji od przedszkolaków składają dzieci z gr. Krasnale i Biedronki.

MOTYLKI
Łąka tylu ma mieszkańców
zwierząt, roślin kolorowych.
Tu motylek, a tam pszczółka
tutaj kwiatek - o różowy!

W majowy dzień Motylki wybrały się na spacer na pobliską łąkę, aby poobserwować przyrodę. Dzieci ciekawe otaczającego je świata chętnie brały udział w poszukiwaniu roślin i zwierząt żyjących na łące. Po powrocie wykonały prace plastyczne nt. „Łąka”.

Aktualności

Urodzinki Lucka z grupy ,,Jeżyki" solenizantowi życzmy samych pogodnych dni. 100 lat Lucuś!!

Aktualności

,,Kto pracuje w hełmie, pnie się po drabinie, kiedy syczy ogień i gdy woda płynie?”

Dnia 04.05.2021r. obchodziliśmy w naszym przedszkolu Międzynarodowy Dzień Strażaka. Tego dnia dzieci z grupy ,,Jeżyki" poznały pożyteczną ale zarazem i bardzo niebezpieczną pracę strażaka. Przedszkolaki przypomniały sobie numer alarmowy pod który należy dzwonić w razie jakiegoś zdarzenia. Dowiedziały się również co należy powiedzieć dzwoniąc do straży pożarnej. Na koniec zajęć dzieci doskonaliły swoje umiejętności manualne wykonując pracę plastyczną. Zadaniem dzieci było pokrycie stroju strażaka kawałkami czarnego, żółtego oraz niebieskiego papieru.

Optymistyczna Terapia
Dzieci chętnie ćwiczą i rozwijają się poprzez "Optymistyczną Terapie" z Panią Anetką.

Aktualności

"Smerfy" rozwijają postawę patriotyczną, nazywają siebie Polką , Polakiem, a kraj w którym mieszkają ojczyzną.
"Choć jestem jeszcze małym przedszkolakiem, czuję i wiem, że jestem Polakiem".

Smerfy założyły przedszkolny ogródek . Czekamy na pierwsze zbiory

10 MAJA (poniedziałek)
Publiczne Przedszkole nr 2 w Pieszycach oraz wszystkie optymistyczne przedszkola w Polsce obchodzić będą 10 jubileuszowe „ŚWIĘTO OPTYMIZMU”.
W tym dniu przed wejściem do przedszkola czekać będzie na Was optymistyczna ławka.
Przysiądźcie na niej, uśmiechnijcie się, pomyślcie o tym, co dobre, co piękne…

Prosimy, aby dzieci przyszły ubrane w tym dniu w następujących kolorach:
- gr. „Misie” – żółty,
- gr. „Puchatki” – niebieski,
- gr. „Jeżyki” – pomarańczowy,
- gr. „Motylki” – fioletowy,
- gr, „Żabki” – niebieski,
- gr. „Smerfy” – granatowy,
- gr. „Biedronki” – zielony,
- gr. „Krasnale” – czerwony.
Dzieci czeka mnóstwo niespodzianek, w tym pyszne MENU ze śląską nutą.

Aktualności

Flaga Polski - Praca plastyczna oraz kodowanie na dywanie w wykonaniu dzieci z grupy Żabek.

Aktualności

Powiewa flaga, gdy wiatr się zerwie,
A na tej fladze, biel i czerwień,
Czerwień to miłość,
Biel serce czyste,
Piękne są nasze barwy ojczyste.”

Aktualności

Urodziny Maćka z grupy Żabki - 6 lat. Życzymy STO LAT.!!!

Aktualności

Dzień strażaka, kodowanie na dywanie w grupie Żabek. 112 - ratuje życie.

NASZ OPTYMISTYCZNY DZIEŃ

Aktualności

Nasze przedszkole bierze udział w X Ogólnopolskim Święcie Optymizmu "Dobra edukacja to optymistyczne przedszkole" to święto z pasją, tworzą ludzie, którzy są optymistyczni, więc nasze Przedszkolaki w dniu 05.05.2021 odśpiewały "Optymistyczny Hymn" w tym dniu byliśmy ubrani na różne kolory. Dzieci wspólnie z Paniami przygotowały PLAKAT - "Optymizm w edukacji przedszkolnej" - plakat przekazaliśmy na ręce Pani Burmistrz Pieszyc.

Aktualności

Urodziny Liliany z grupy Misie - 3 - latka- Życzymy STO LAT!!!!

Aktualności

Dzisiaj w przedszkolu obchodzilibyśmy Dzień Strażaka związku z tym Puchatki zapoznały się z pracą strażaka, jak ona wygląda .W związku z pandemią nie mogliśmy gościć „Prawdziwego Strażaka” ale pomocne były plansze edukacyjne, ilustracje w celu zapoznania się z wozem strażackim, wyposażeniem strażaka oraz sprzętem niezbędnym do pracy.
Wszystkiego najlepszego!

Aktualności

"Powiewa flaga, gdy wiatr się zerwie,
A na tej fladze, biel i czerwień,
Czerwień to miłość,
Biel serce czyste,
Piękne są nasze barwy ojczyste.”

PUCHATKI ŚWIĘTA MAJOWE, SYMBOLE
Przez cały tydzień w związku ze zbliżającymi się świętami majowymi Puchatki poznawały i mówiły o bardzo ważnych dla Nas Polaków sprawach. O tym, kim jesteśmy i o tym, o czym zawsze powinniśmy pamiętać. Dzieci z zaciekawieniem słuchały o symbolach i barwach narodowych.

PUCHATKI-WIOSENNY SPACER ULICAMI
Grupa Puchatki wraz z Paniami wybrały się na wiosenny spacer ulicami wokół przedszkola. Dzieci obserwowały ruch uliczny oraz znaki drogowe. Był to spacer doskonalący chodzenie parami.
UDAŁO SIĘ!! Puchatki były bardzo odpowiedzialne.

PUCHATKI - DZIEŃ KSIĄŻKI

23 kwietnia przypada ustanowiony przez UNESCO Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich. Przesłaniem tego Dnia jest rozpowszechnianie książek dla dzieci oraz wspieranie czytania przez najmłodszych. Puchatki z zaciekawieniem poznały budowę książki, zasady użytkowania oraz ich rolę. To były bardzo ciekawe zajęcia.

Aktualności

Zbiórka dla Psiego Hospicjum "STARUSZKOWO"
Bardzo dziękujemy rodzicom, dzieciom pracownikom za przekazane rzeczy na Wiosenną Zbiórkę dla Psiego Hospicjum STARUSZKOWO. Dziękujemy za tak wielki odzew z państwa strony. Dary zostały już przekazane a psiaki szczęśliwe.

Aktualności

Obchody świat majowych u Starszaków - 30 kwietnia 2021 był dla starszaków dniem bardzo patriotycznym.

Mali ogrodnicy.
Na dachu przedszkola założyliśmy bezpieczny ogródek warzywny, ziołowy i kwiatowy.