Aktualności

ABSOLWENCI 2020/2021

Zakończyliście pewien etap w życiu, który dorośli nazywają „pierwszym etapem edukacji”. Od września rozpoczniecie drugi – nowy etap – naukę w szkole. Dla Was przedszkole, to „drugi dom” – tak brzmiały słowa recytowane w naszym "OPTYMISTYCZNYM PRZEDSZKOLU".
Przyszłym uczniom życzymy sukcesów w szkole oraz w całym życiu.
Rodzicom życzymy powodów do radości oraz dumy ze swoich dzieci i dziękujemy za współpracę.



Aktualności

LATO TUŻ, TUŻ... A MY JUŻ CZUJEMY SIĘ JAK NA LETNIM WYPOCZYNKU...SŁOŃCE, BEZCHMURNE NIEBO, ZIMNA WODA DLA OCHŁODY I ZABAWY Z KOLEGAMI....TAK JEŻYKI NAJBARDZIEJ LUBIĄ SPĘDZAĆ CZAS...



Aktualności

Lody dla ochłody. W czwartkowe przedpołudnie grupa "Żabki" wybrała się na przepyszne lody ze swoimi Paniami. Było supeeeerrrr!!!!!



Aktualności

Słonie w wykonaniu dzieci z grupy Żabek.



Aktualności

Bawimy się w sklep. W naszym misiowym sklepiku każdy kupił co chciał i to tylko za złotówkę.



Aktualności

"Podróże ach podróże, te małe i te duże. Kochamy je, bo przecież tak wiele uczą nas o świecie ..." Grupa Smerfy



Aktualności

Fantastyczny teatr w naszym przedszkolu. Rodzice zagrali na scenie dla dzieci !

Dnia 14 czerwca 2021 r. w naszym przedszkolu miało miejsce niecodzienne wydarzenie.

Na scenie przedszkola rodzice wystawili dla dzieci przedstawienie teatralne,
w którym zaprezentowali swą grą aktorską wiersz Juliana Tuwima ,, Rzepka".

W przedstawieniu wzięli udział członkowie Rady Rodziców i rodzice dzieci. Przedszkolaki z zapartym tchem i z niecierpliwością oglądały przedstawienie i oczekiwały kolejnych postaci, które pojawiały się na scenie. W przedstawieniu można było obejrzeć brawurowe role rzepki, babci i dziadka, wnuczka, a także różnych zwierzątek takich jak : pieska, kotka, kurki, gąski, biedronki, bociana, żabki i kawki. Każda z postaci zagrana została wyjątkowo i oryginalnie. Doskonałą grę aktorów uzupełniły fantastycznie dobrane stroje. Przedszkolaki były zachwycone , ponieważ spektakl który obejrzały sprawił im ogromną frajdę i radość.
Wysiłek wszystkich rodziców biorących udział w przedstawieniu został zrekompensowany uśmiechami dzieci, gromkimi oklaskami i fantastyczną atmosferą jaka panowała na sali.
Przedstawienie okazało się wielkim sukcesem. Pani Dyrektor wraz z Pracownikami Przedszkola Publicznego Nr 2 w Pieszycach bardzo serdecznie DZIĘKUJEMY wszystkim rodzicom za tak wielkie zaangażowanie w życie przedszkolne, życząc im dalszych sukcesów i dziękując za tak miłą niespodziankę dla dzieci.

To był cudowny dzień!

Zapraszamy wszystkich do podziwiania występu w galerii.



Aktualności

Urodziny Gabrysi z grupy "Żabki" - 5 lat - Życzymy STO LAT!!!



Aktualności

Wyjście na lody grupa Krasnale.



Aktualności

”W ogrodzie truskawka jest zielona,
od słońca robi się czerwona.
Truskawko moja, jesteś czerwona,
zaraz będziesz zjedzona.
Masz kształt słodkiego serduszka,
trafisz do mego brzuszka.”



Aktualności

W poniedziałek 07.06.21 r. „Puchatki” oraz „Misie” wybrały się na wycieczkę do zagrody edukacyjnej „Ostoja nad Młynówką” w Mościsku. Przedszkolaki po przyjeździe do zagrody miały okazję pobawić się z oswojonymi króliczkami, świnkami morskimi , pieskami, kotkami oraz zobaczyć kozy i świnki. Po zabawie ze zwierzętami zaproszono nas na kiełbaski z ogniska oraz pyszna lemoniadę. Kolejną nietypową atrakcją było pranie na tarach. Dzieci miały okazję zobaczenia starych nieużywanych już sprzętów, które znajdowały się w zagrodzie i dawniej w każdym wiejskim domu. Były to wspaniałe chwile spędzone w tak magicznym i atrakcyjnym miejscu.



Aktualności

Urodziny Kai z grupy Puchatki - to już 4 latka! Kaja życzymy Ci wszystkiego najlepszego.



Aktualności

Mój przyjaciel piesek, sami go ułożyliśmy z kół, trójkątów, prostokątów i kresek. Prawda, że ładnie.



Aktualności

GRUPA MISIE - Układamy obrazki z mozajki geometrycznej



Aktualności

MOTYLKI I JEŻYKI

8 czerwca dzieci z grup: ,,Motylki'' i ,,Jeżyki'' wybrały się na wycieczkę do zagrody edukacyjnej ,,Ostoja nad Młynówką'' w Mościsku.
Była to wspaniała okazja do poznania zwierząt na wiejskim podwórku. Wszystkie zwierzątka były oswojone, dlatego możliwy był bezpośredni kontakt z nimi - dzieci głaskały, tuliły, karmiły zwierzątka. Dowiedziały się jak o nie dbać i jak zachowywać się w stosunku do nich. Niewątpliwą atrakcją było przygotowanie i pranie w starych baliach za pomocą tary. To dopiero była frajda! Była też świeża lemoniada, placek drożdżowy i pieczone kiełbaski. Pychota! Na koniec - swobodne zabawy na wiejskim podwórku. Był to dla nas beztroski czas spędzony z naturą. Zagroda Edukacyjna „Ostoja nad Młynówką” to wyjątkowe i magiczne miejsce!



Aktualności

9 czerwca Pani Dyrektor wręczyła laureatom konkursu artystyczno-edukacyjnego „Eko-zabawka optymizmem planetę nastraja” dyplomy oraz nagrody.
Przedszkolaki poszerzyły swoją świadomość ekologiczna oraz zachęciły inne dzieci do wspólnej zabawy z wykorzystaniem materiałów wtórnych.



Aktualności

WYCIECZKA DO ZAMKU GRODNO W ZAGÓRZU - GRUPA "KRASNALE".



Aktualności

To już kolejny dzień kiedy bawimy się wesoło, kolorowo po prostu optymistycznie świętując Dzień Dziecka. Zwieńczeniem tego czasu były środowe zabawy ruchowych w ogrodzie przedszkolnym . Chusta animacyjna, bańki mydlane oraz balony , do tego piękna pogoda to jest to co dzieci kochają najbardziej no ale nie mogło być inaczej kiedy swoje święto obchodzą DZIECI.



Aktualności

Urodziny z grupy "Krasnale" - 6 lat Olka i 7 lat Alanka - Życzmy STO LAT!!!



Aktualności

Dnia 01.06.2021 z okazji Dnia dziecka nasze przedszkolaki wybrały się do Parku Miejskiego w Pieszycach, aby wziąć udział w VII Ogólnopolskim Maratonie Przedszkolaków. Celem Maratonu Przedszkolaków pod hasłem "Sprintem do Maratonu" było popularyzowanie biegów wśród dzieci, upowszechnianie zdrowego stylu życia jak również aktywnego spędzania czasu. Uroczystość rozpoczęła się o godzinie 9.00 odśpiewaniem "Hymnu sprintem do maratonu" po czym Pani Dyrektor Barbara Pryczek przywiała zebranych przedszkolaków oraz Gości i nasz przedszkolny maraton został oficjalnie otwarty. Biegi rozpoczęły dzieci z najmłodszych grup wraz ze swoimi Paniami. Dystans, który musiały pokonać mierzył 1,5 km. Następnie do biegu przystąpiły czterolatki, pięciolatki i sześciolatki miały nieco utrudnione zadanie, ponieważ dystans jaki musiały pokonać mierzył aż 3 km! Wszystkie dzieci dzielnie pokonały wytyczony im dystans. Każdy mały biegacz osiągnął swój zamierzony cel – dobiegł do mety z wielkim uśmiechem na twarzy.
Za tak pięknie wykonane zadanie każdy uczestnik maratonu otrzymał gratulacje, medal oraz dyplom, z rąk samej Pani Burmistrz Doroty Koniecznej - Enozel. Dzieci dumnie na piersi nosiły tak ciężko zdobyty medal. W biegu wzięli również udział pracownicy przedszkola, strażacy z Ochotniczej Straży Pożarnej Piskorzów oraz Rodzice. Po tak dużym wysiłku fizycznym przyszedł czas na słodki poczęstunek oraz zabawy z zaproszonymi gośćmi. Dzieci miały okazję bawić się na torze przeszkód przygotowanym przez Straż Pożarną, dowiedzieć się jak wyposażona jest karetka, mogli porozmawiać z Panem Policjantem o bezpiecznym zachowaniu się, jak również wsiąść do niebieskiej rajdówki. Ten dzień był pełen atrakcji. Do przedszkola wracaliśmy zmęczeni ale i bardzo szczęśliwi.



Aktualności

! ! ! UWAGA, UWAGA ! ! !

Ten poniedziałkowy poranek mamy zaszczyt ogłosić Państwu wyniki powiatowego konkursu artystyczno-edukacyjnego organizowanego przez nasze przedszkole „EKO-ZABAWKA OPTYMIZMEM PLANETĘ NASTRAJA”. Dziękujemy serdecznie Małym Ekologom oraz ich Opiekunom za wspaniałe pomysły i zaangażowanie. Z Wami z optymizmem patrzymy na losy naszej planety!"

DO TEGO POSTU PROSZĘ DOPISAĆ - w KATEGORII 6 - LATKI

II MIEJSCE - JULIAN CZERKAWSKI - PRZEDSZKOLE PUBLICZNE NR 1 W DZIERŻONIOWIE

DZIĘKUJĘ



Aktualności

WYCIECZKA DO ZAMKU GRODNO W ZAGÓRZU

Zamek Grodno położony jest w Zagórzu Śląskim na Górze Choina. Dzieci z grupy "Smerfy" i "Żabki" wybrały się właśnie tam na wycieczkę. Było CUDOWNIE - słuchaliśmy ciekawych opowieści, które opowiadał nam Pan Przewodnik, zwiedzaliśmy i byliśmy w cudownej sali multimedialnej. Mnóstwo atrakcji towarzyszyło nam w tym dniu. Na koniec wycieczki mieliśmy ognisko - piekliśmy kiełbaski i mieliśmy słodki poczęstunek. BYŁO SUPER!!!!



Aktualności

SZKOŁA LEŚNA W BIELAWIE

Fantastyczna wycieczka do super Leśnej Szkoły udała się. Grupy "Smerfy" i "Żabki" przy pięknej pogodzie prowadziły obserwacje przyrodnicze, poszły do pasieki i słuchały opowiadań o życiu ważnych w przyrodzie pszczółek. Przywiozły do przedszkola miodek do degustacji, który serwowany jest podczas naszych śniadań. Było SUPER !!!!



Aktualności

Urodziny Julki z grupy "Smerfy" - 6 lat - Życzymy STO LAT!!!



Aktualności

Podziękowania

Jedynie prawdziwy człowiek zauważy potrzeby drugiego człowieka, jedynie człowiek wielkiego serca wyciągnie dłoń, pomocną dłoń….
Tymi słowami chcemy wyrazić wdzięczność za pomoc w przygotowaniu IIV Ogólnopolskiego Maratonu Przedszkolaków "Sprintem do maratonu", za poświęcony czas i pracę na rzecz naszego przedszkola.

Pani Dyrektor, kadra pedagogiczna oraz cały personel składają gorące podziękowania.
DZIĘKUJEMY!!!!