Aktualności

Wizyta pod Panteonem grupa MisieAktualności

Urodziny Natana z grupy Jeżyki - 6 lat. Życzymy STO LAT!!!Aktualności


KONCERT PIEŚNI PATRIOTYCZNYCH
Święto Odzyskania Niepodległości jest wielkim i ważnym wydarzeniem, poruszającym serce każdego Polaka. 10 listopada 2022 roku zebraliśmy
się w murach naszego przedszkola, aby wspólnie uczestniczyć w Koncercie Pieśni Patriotycznych śpiewanych przez panią Dyrektor, grono pedagogiczne oraz pracowników przedszkola.
Na początku dzieci przypomniały wspólnie symbole narodowe oraz słowami wiersza Władysława Bełzy, o wymownym tytule: „Katechizm polskiego dziecka” rozpoczęły uroczyste wydarzenie.
Wspólnie zaśpiewaliśmy Hymn Narodowy. Było piękne śpiewanie znanych
i mniej znanych pieśni legionowych.
To był naprawdę wspaniały koncert, który cieszył się dużym zainteresowaniem dzieci, ubranych w kolory naszych barw narodowych.Aktualności

Obchody 11 listopada - Święto Niepodległości

Troje dzieci z grupy Jeżyki wraz z Panią Dyrektor Barbarą Pryczek i wychowawcą grupy Jeżyki złożyliśmy kwiaty pod pomnikiem, aby oddać hołd i szacunek.
Chcieliśmy bardzo podziękować dzieciom, że reprezentowały nasze przedszkole oraz Rodzicom za przygotowanie dzieci i ,że byliście Państwo z nami.

DZIĘKUJEMYAktualności

Nasze Przedszkolaki z grupy Jeżyki i Motylki wzięły udział w happeningu z okazji Święta Niepodległości "Złóż życzenia Polsce", który odbył się w Panteonie Pamięci Narodowej.

Dzieci z grupy Motylki przygotowały wspólnie z Panią piękny list, a dzieci z grupy Jeżyki reprezentowały z okazji tak wyjątkowego Święta nasze Przedszkole Publiczne Nr 2 w Pieszycach.Aktualności

Grupa Biedronek i Krasnali z okazji Narodowego Święta Niepodległości odwiedziła pobliski Panteon Pamięci Narodowej.Aktualności


Kochana Polsko!
Z okazji Twojego święta życzymy Ci
Wszystkiego co najlepsze, dalszej WOLNOŚCI
I NIEPODLEGŁOŚCI.
Bądź wolna i niezależna, bo dzięki temu mamy możliwość uczenia się i poznawania świata w codziennej, dziecięcej radości.
Życzymy Ci Polsko dobrych rządzących i walczących o Twoją WOLNOŚĆ.
Życzymy Ci Polsko języka zgody, z którego przykład będą brały inne narody.
Życzymy Ci Polsko wszystkiego co łączy, nie dzieli.
Zgody w narodzie i mądrych obywateli.
Życzymy Ci Polsko lasów zielonych i rzek czystych, łąk kolorowych i jezior przejrzystych.
Życzymy Ci Polsko życia bez wojen, łez i zmartwień, wszelkiej radości i pomyślności

Dyrektor, wszyscy pracownicy oraz przedszkolaki Przedszkola Publicznego nr 2 w PieszycachAktualności

Urodziny Tosi z grupy Smerfy - 3 latka. Życzymy STO LAT!!!!Aktualności

ALPAKI W PRZEDSZKOLU
W ogrodzie przedszkolnym, w każdej grupie wiekowej odbyły się zajęcia edukacyjne z przyjaznymi alpakami.
Te niewielkie zwierzęta podobne do lamy są doskonałymi zwierzęcymi terapeutami o dużej wrażliwości i empatii. Są delikatne i płochliwe, ale pozytywnie nastawione do dzieci.
Przedszkolaki miały okazję poznać różnice między alpakami a lamami, a także dowiedzieć się skąd pochodzą, w jakim celu są hodowane i jak należy o nie dbać. Nauczyć się szacunku i empatii dla żywych stworzeń.
Podczas zajęć z alpakoterapii dzieci mogły pogłaskać, przytulić i nakarmić zwierzęta. Z radością karmiły alpaki marchewkami, przytulały je, a także pozowały do zdjęć.Aktualności

„Nad rzeczką, opodal krzaczka, mieszkała Kaczka Dziwaczka…” Mieszkała, aż pewnego dnia zapragnęła wystąpić na scenie Przedszkola Publicznego nr 2 w Pieszycach, zapraszając do wspólnej zabawy Przedszkolaki.
W naszym przedszkolu odbyło się przedstawienie, podczas którego dzieci zwiedzały świat z najsłynniejszą bohaterką wiersza Jana Brzechwy „Kaczka Dziwaczka”. Przedstawienie zostało przygotowane przez Panią Dyrektor Barbarę Pryczek, Nauczycieli oraz Pana Kucharza.
Cel to przede wszystkim doskonała zabawa, edukacja sceniczna i aktywne włączanie dzieci do działań scenicznych. Wybierany utwór pomaga przekazać podstawowe wartości, czyli dobro, piękno, szlachetność i szacunek dla innych. Dla nas, nauczycieli, to również doskonała zabawa i świetna integracja.Aktualności

W ostatnich tygodniach nasze przedszkole zorganizowało II Optymistyczny Festiwal Dyni z tej okazji wszystkie dzieci wraz z rodzicami mogły wykazać się kreatywnością, fantazją i zabawnym wykonaniem dyni. Zdjęcia Wszystkie dzieci uczestniczące w festiwalu były zwycięzcami i otrzymali, pamiątkowe dyplomy oraz drobne słodkości. Optymistyczny Festiwal Dyni należy zaliczyć do udanych inicjatyw naszego Optymistycznego Przedszkola. Gorące podziękowania należą się wszystkim rodzicom, którzy wsparli wydarzenie poprzez przygotowanie w raz z dziećmi wspaniałe dynie, dzięki czemu to wydarzenie było naprawdę udane i radosne.Aktualności

Nasze wspólne działania: Optymistycznych Dzieci, Personelu oraz Rodziców zostały nagrodzone otrzymaniem certyfikatu i tytułu „Optymistycznego Przedszkola” w czasie XX Kongresu Optymistycznych Przedszkoli w Janowie Podlaskim.
Od 2020 roku wdrażaliśmy program autorstwa Ireny Dzierzgowskiej i Mirelli Nawrot w atmosferze zabawy, radości, twórczego myślenia oraz licznych wydarzeń z życia przedszkola. Optymistyczne Przedszkolaki rozwijały swoje talenty i zainteresowania, nie zapominając o wszechstronnym rozwoju.
Program składa się z siedmiu kolorowych modułów:
• Czerwony – to wychowanie - jak optymistycznie wychować dziecko.
• Pomarańczowy – inteligencje wielorakie (przedszkole wspiera różnorodne zainteresowania dzieci).
• Żółty – droga do sukcesu każdego dziecka (przedszkole dostrzega sukcesy każdego dziecka, wzmacnia je i omawia z rodzicami).
• Zielony – coraz wyższy poziom umiejętności (przedszkole ocenia umiejętności dzieci przy pomocy odpowiednich arkuszy).
• Niebieski – optymistyczni rodzice (przedszkole prowadzi Klub Optymistycznych Rodziców).
• Granatowy – optymistyczny personel (przedszkole dba o stały rozwój personelu, przestrzega zasad optymistycznego postępowania).
• Fioletowy – promocja (działania przedszkola w zakresie promocji placówki).
Cały personel i społeczność przedszkolna jest dumna z otrzymania certyfikatu
i w dalszym ciągu będziemy rozwijać wśród wychowanków optymistyczne cechy takie jak; prawdę, piękno, dobro, życzliwość, kreatywność, szczerość i wiele innych kształtujących postawę szlachetnego człowieka. BO NASZE PRZEDSZKOLE TO KRÓLESTWO DZIECI.
A optymistyczne dzieci to przyszli optymistyczni i szczęśliwi dorośli, którzy wierzą
w siebie, odnoszą sukcesy, potrafią się z tego cieszyć i dzielić się dobrą energią.
To ogromny sukces naszego Przedszkola!!!
Podczas XX Kongresu Optymistycznych Przedszkoli omawiano horyzonty edukacji, poznawano innowacyjne rozwiązania w przedszkolach optymistycznych oraz zasady pozytywnej motywacji w relacjach dziecko-rodzic-nauczyciel, ale nie tylko…
Podczas uroczystości z udziałem pedagogów i dyrektorów 66 przedszkoli z całej Polski, Pani Dyrektor Przedszkola Publicznego nr 2 w Pieszycach Barbara Pryczek została odznaczona „Perłą Optymizmu 2022” oraz otrzymała tytuł „Honorowego Członka Polskiej Areny Optymistycznych Przedszkoli”.
Serdecznie gratulujemy!Aktualności

Urodziny Ignacego z grupy Misie- 5 lat. Życzymy STO LAT!!!Aktualności

Urodziny Zuzi z grupy Krasnale - 4 lata. Życzymy STO LAT!!!Aktualności

Urodziny Frania z grupy Misie - 5 lat. Życzymy STO LAT!!!Aktualności

Misie odwiedziły pobliski cmentarz z okazji Święta Wszystkich Świętych.Aktualności

Każdy moment w życiu przedszkolaka jest dobry na rozwijanie zdolności manualnych...Aktualności

Urodziny Kuby z grupy Jeżyki- 6 lat. Życzymy STO LAT!!!Aktualności

Urodziny Antka z grupy Jeżyki- 6 lat. Życzymy STO LAT!!!Aktualności

Urodziny Miłosza z grupy Motylki- 6 lat. Życzymy STO LAT!!!Aktualności

11 listopadaAktualności

Dzieci z grupy „Puchatki” i „Żabki”z Przedszkola Publicznego nr 2 biorą udział w Ogólnopolskim Projekcie Edukacyjnym „RAZEM PRZEZ CZTERY PORY ROKU”

realizowanego w okresie wrzesień 2022 – czerwiec 2023. Głównym celem projektu jest promowanie treści z zakresu edukacji przyrodniczej, rozwijanie samodzielności i kreatywności dzieci. Założeniem projektu jest stwarzanie możliwości poznania przez dziecko poszczególnych pór roku i ich charakterystycznych cech, budzenie zainteresowania światem przyrody i wdrażanie do wspólnej aktywności fizycznej i zabawy. Ponadto udział w projekcie przyczynia się do ćwiczenia koncentracji uwagi, nauki współdziałania w grupie przedszkolnej i usprawniania motoryki małej.

Puchatki i Żabki meldują wykonanie Modułu I - Jesień

Zadania:

✓ „Szalik dla Pani Jesieni”- zabawy na świeżym powietrzu z wykorzystaniem materiałów naturalnych;

✓ „Sensoryczne pudełko” – pudełko z wykorzystaniem darów jesieni;

✓ „Bukiet dl Pani Jesieni”- praca plastyczna z wykorzystaniem materiałów naturalnych.Aktualności

Grupa Biedronek i Krasnali odwiedziła pobliski cmentarz, aby zapalić znicze z okazji zbliżającego się dnia Wszystkich Świętych.Aktualności

Grupa Motylki i Jeżyki wraz z Paniami wybrały się na spacer na cmentarz, aby zapalić znicze na opuszczonych grobach. Dla dzieci to doskonała okazja, by dowiedzieć się więcej o swojej miejscowości i mieszkańcach, których już nie ma.Aktualności

Dzień Kundelka.