Aktualności

MOTYLKI

W tym tygodniu u Motylków było patriotycznie Poznawaliśmy symbole narodowe, rozmawialiśmy i śpiewaliśmy o Polsce. Poznaliśmy „Legendę o smoku wawelskim” , poznaliśmy strój i taniec krakowiak.Aktualności

Drodzy Rodzice,

przekazuję aktualne informacje na temat sytuacji w przedszkolu. W przedszkolu 1 nauczyciel ma potwierdzone wyniki na obecność koronawirusa. Osoba, u której stwierdzono pozytywny wynik pracowała z dziećmi nosząc osłonę ust i nosa, kontakt z dziećmi miała ponad 10 dni temu (czas, na jaki kierowane są obecnie osoby z pozytywnym wynikiem na izolację). Osoba ta zostanie zwolniona z izolacji decyzją lekarza po upływie wymaganego czasu i powrocie do zdrowia. Dzisiaj na zwolnieniu lekarskim przebywa łącznie 5 nauczycieli, 3 osoby z obsługi. Po konsultacji z Powiatową Stacja Sanitarno-Epidemiologiczną placówka funkcjonuje bez zmian. Gorąco zachęcam do stosowania się do wytycznych odnośnie noszenia maseczek w przestrzeni publicznej, częstego dezynfekowania i mycia rąk, zachowywania dystansu.
Prosimy rodziców również o prowadzenie samokontroli.

PRACOWNICY PROWADZĄ SAMOKONTROLĘ. W szkole pracują trzy ozonatory oczyszczające powietrze, na bieżąco prowadzona jest dezynfekcja pomieszczeń oraz ciągów komunikacyjnych.

W razie pytań lub wątpliwości pozostaję do Państwa dyspozycji.
Dyrektor przedszkola
Barbara PryczekAktualności

UWAGA

W ZWIĄZKU Z TYM, IŻ OD PONIEDZIAŁKU SZKOŁA PRACUJE W SYSTEMIE ZDALNEGO NAUCZANIA DOWOZY GIMBUSEM ZOSTAJĄ WSTRZYMANE . PROSIMY RODZICÓW
O DOWÓZ DZIECI DO PRZEDSZKOLAWE WŁASNYM ZAKRESIE.Aktualności

Ruch to zdrowie o tym wiedzą dzieci z grupy "Jeżyki".Aktualności

Dzieci z grupy "Jeżyki" doskonalimy umiejętność manualną.Aktualności

Urodziny Kubusia z grupy ,,Jeżyki" - 4 - latka. Życzymy 100 lat!!Aktualności

Dzieci z grupy "Żabki" pięknie mówią po angielsku i chętnie biorą udział w zajęciach.Aktualności

Urodziny Miłoszka z grupy "Motylki"- 4 - latka. Życzymy 100 lat!!!Aktualności

Przedszkolaki z grupy "Misie" - Grzybki liczymy zanim do słoiczka włożymy.Aktualności

Dzieci z grupy "Misie" - Bawimy się kasztankami. Układamy ludki i wzorki.Aktualności

Dzień Dyni… czyli wesołe zabawy dzieci z grupy "Żabki"…

DYNIA – ogromne, pomarańczowe warzywo kojarzące się nieodmiennie z jesienią. Dynia nie tylko dostarcza wrażeń estetycznych w ogrodzie, lecz także mile widziana jest w kuchni, ale najwięcej radości dostarcza dzieciom w przedszkolu!

Dzieci podczas zajęć zrobiły "Optymistyczną Dynię". Cały dzień był wesoły, radosny i sprawiło nam dużo przyjemności z bycia wspólnie razem. Przedszkolaki rozwijały swoje różnorodne zainteresowania.Aktualności

Urodziny Laurki z grupy "Smerfy" - 5 lat - Życzymy STO LAT!!!Aktualności

Dzieci z grupy "Smerfy" rozwijały sprawność manualną i wykonały z plasteliny "Plastelinowe wirusy".Aktualności

W zdrowym ciele zdrowy duch - dzieci z grupy "Smerfy" ćwiczą na zajęciach sportowych.Aktualności

Dzieci z grupy "Smerfy" wykonują piękną pracę plastyczną "Jesienne malowanie".Aktualności

Urodziny Bartka z grupy "Smerfy" - 5 lat - Życzymy STO LAT!!!Aktualności

Rozwój społeczno-emocjonalny jest nie mniej ważny od rozwoju fizycznego i umysłowego dziecka. W Przedszkolu prowadzone są ZAJĘCIA ROZWIJAJĄCE KOMPETENCJE EMOCJONALNO-SPOŁECZNE. Podczas zajęć dzieci uczą się zasad zachowania się, współpracy z innymi. Pracujemy także nad konstruktywnym radzeniem sobie z trudnymi emocjami dzieci, takimi jak: złość, smutek, tęsknota.

Realizowana jest również TERAPIA PEDAGOGICZNA są to specjalistyczne działania, które mają na celu udzielenie pomocy dzieciom ujawniającym różnego rodzaju nieprawidłowości rozwoju i zachowania. Terapia pedagogiczna prowadzona jest w formie indywidualnej lub grupowej przez specjalistów. Podczas pracy z dzieckiem wykorzystujemy metody wspierające i stymulujące naturalny rozwój dziecka oraz te, które angażują wiele zmysłów. Są to : muzykoterapia, bajkoterapia, integracja sensoryczna, wybrane techniki relaksacyjne, ćwiczenia grafomotoryczne M.Bogdanowicz, elementy Metody Ruchu Rozwijającego W.Sherborne, elementy metody Pedagogiki Zabawy, elementy Metody Dobrego Startu wg M.Bogdanowicz.Aktualności

MOTYLKI
A u Motylków jeszcze trochę jesieni – malujemy farbami i składamy muchomorki, doskonalimy procesy analizy i syntezy wzrokowej składając w całość obrazek pocięty na 3,4 części ( najpierw go pięknie pokolorowaliśmy).

Nasze muchomorki i szczęśliwe niedźwiadkiAktualności

Dzieci z grupy "Puchatki" korzystają z pogody i bawią się na świeżym powietrzu.Aktualności

Urodziny Blanki z grupy "Puchatki" - 3 -latka - Życzymy STO LAT!!!Aktualności

Dzieci z grupy "Puchatki" pokazują swoje piękne prace "Jeżyk".Aktualności

Guupa "Puchatki" - "LISTEK".Aktualności

Dzieci z grupy "Puchatki" wykonały piękne prace plastyczne pt. "Wiewiórka".Aktualności

Grupa "Żabki" - wykonały piękną pracę plastyczną "Moja rodzina".Aktualności

NARESZCIE WRÓCIŁY NASZE PIĘKNE, KOLOROWE DYWANY - DZIECI BARDZO SIĘ UCIESZYŁY. (DYWANY SĄ ODPOWIEDNIO ODKAŻANE WEDŁUG PROCEDUR PANUJĄCYCH W NASZYM PRZEDSZKOLU). DBAMY O KOMFORT I BEZPIECZEŃSTWO DZIECI.